Hlavní stránka

Vybraný titul

Obal - Devítka: Chat

Sleeve-note

Moji milí!
Velké věci nepotřebují velkých slov. Ostatně - pro věci skutečně velké slova vlastně ani nemáme. Proto velmi skromně a s pokorou Chat. Proto Měsíc vlků.
To nejprostší v životě lidském naopak začasté není prosto velebnosti. Proto Krajina bílých míst, proto Ať žije král.
Jsme, my muži, milé dámy, v podstatě velmi prostí. A proto zhusta patetičtí. Chceme býti piráty, kovboji, muži zákona, desperáty, mužnými dřevorubci, lodivody, zlatokopy, pionýry čehokoli, vědci, rozbíječi atomu a reprezentačními trenéry. Když už to nejde jinak, tak alespoň večer v hospodě. Nezlobte se. Jinak to neumíme. Ale, po hříchu, děláme to vlastně jen kvůli vám… Proč bychom to taky jinak dělali… Normální příběh.
I v dnešním poněkud zmateném světě jsou místa, ať kdekoli na zemi či v srdci, kde bydlí Bůh. (Alespoň tak věřím.) Proto Na polední straně.
Záleží mi na každé písničce, kterou napíšu. Ale na těch které napíšu pro Jindřišku, mi záleží přeci jen o něco víc. Poslouchejte Zvonky… Je to znát?...
Dva jsou Bůh. Troška kýče? A proč ne?!!! Kdo vlastně rozhoduje o tom co je kýč a co umění? Nějaká komise? Jaká? Kritik? A který? Vkus? A čí vlastně? A není okázalá originalita rozevlátých umělců vlastně taky kýčem?
Dopitnou jsem možná neměl vůbec napsat. Asi jsem jí neměl ani prožít. Ale i to je život. A já nejsem pštros.
Odkud vzala Pavlína Jíšová Podzimní vílu a Petr Pouta, nevím. Ale dík za ně.
To nejsladší z kuchyně života člověk většinou ochutná v těch několika zoufale krátkých letech, kdy se může nazývat již zralým, ale ještě mladým. Proto Dobrý duše, proto Z vody.
A nemá-li být život časem zbytečně promrhaným, musí se stále něco chtít. Je dlužno člověku neustále se pachtit. Za něčím. A pro chlapa to platí dvojnásob… Tedy - I Want All, Tak jedou ochutnat vodu všech moří.
Zbytek ponechám na Vás, moji milí lidé. Berte a suďte. Nešetřete nás, neboť teprve Vaším soudem našim písničkám dáváte život.

(Honza Brož)

Devítka: Chat
katalogové číslo: GD 059
folk
Popis: Devítka po několikaleté odmlce vydává své další řadové album. Devítka v aktuální sestavě (Honza Brož, Jindřiška Brožová a Petr Havrda) spolu s řadou hostů natočili další báječné folkové písničky
Rok vydání: 2007
CD: 199 Kč 
Obsah:
1. Chat ukázka
2. Podzimní víla ukázka
3. Krajina bílých míst ukázka
4. I Want All ukázka
5. Normální příběh ukázka
6. Dopitná ukázka
7. Na polední straně ukázka
8. Zvonky ukázka
9. Ať žije král ukázka
10. Pouta ukázka
11. Dva jsou Bůh ukázka
12. Dobrý duše ukázka
13. Z vody ukázka
14. Měsíc vlků ukázka
15. Tak jednou ochutnat vodu všech moří ukázka
 
Rádio Samson Sennheiser Country Rádio